Незнімне протезування зубів

Незнімне протезування зубів – одна з найпоширеніших стоматологічних процедур. Залежно від методу вона допомагає відновити як частково зруйновані зуби, так і повністю відсутні. При цьому незнімні протези відчуваються пацієнтом, як натуральні зуби – вони добре витримують навантаження при жуванні, не заважають під час розмови, дозволяють зберегти всі смакові відчуття, не натирають і виглядають дуже естетично. Зубні протези у Львові формула дент допоможуть вам знову відчути смак життя.

Вибір методу протезування зубних протезів у Львові формула дент залежить від багатьох факторів, але перш за все від збереження зубного ряду. Якщо зуб частково або повністю зруйновано, але зберігся корінь, лікар може використовувати коронки. Якщо один або кілька зубів відсутні повністю, знадобляться мостовидні протези. Є свої методи і в випадках адентії – допоможе незнімне протезування зубів на імплантатах

Металеві та керамічні коронки

Як правило, коронки використовуються для корекції одинарних дефектів зубного ряду. Пошкоджений зуб спочатку лікують від карієсу, при необхідності депульпують, обточують і захищають коронкою з металу, кераміки, металокераміки або діоксиду цирконію.

Металеві та керамічні коронки

Найбільш бюджетними є металеві коронки, але вони неестетичні і підходять тільки для далеких жувальних зубів. Сьогодні більш популярне протезування металокерамікою – міцною конструкцією, яка складається з металевої основи і зовнішнього шару кераміки. Колір підбирається індивідуально, і в результаті зуб нічим не відрізняється від інших. Але найестетичнішим і довговічним рішенням вважаються безметалеві коронки з міцної кераміки або діоксиду цирконію.

Окремо в цьому методі незнімного протезування можна виділити – мікропротези, які встановлюються в кореневу частину зуба і закриваються коронкою з обраного матеріалу. Вони використовуються, якщо мова йде про повністю зруйнований зуб з добре збереженим коренем і дозволяють уникнути видалення.

Мостовидні протези

Ці конструкції являють собою ряд надійно спаяних коронок і можуть замінювати відразу кілька відсутніх зубів. Для встановлення такого протеза потрібні дві точки опори – зазвичай в цій якості виступають здорові зуби пацієнта. Відносним недоліком методу є необхідність обточувати опорні зуби і накривати коронкою, зате таким чином можна відновити цілісність ряду і зберегти не тільки естетику, а й можливість жувати тверду їжу.

Протезування на імплантатах

Якщо зубний ряд зруйнований занадто сильно і немає збережених одиниць для опори, можна попередньо виконати імплантацію. За ціною незнімне протезування зубів на імплантатах обійдеться дорожче, але в таких випадках це єдина альтернатива знімним конструкціям. Лікар вживлює необхідну кількість імплантів – штучних коренів, на які згодом встановлюються коронки. Вони будуть служити опорами для мостових конструкцій.

Процедура імплантації зазвичай проходить в три етапи:

  • лікар робить надріз, готує отвір в кістковій тканині на місці відсутнього зуба і вживляє штучний корінь. Після цього імплант закривається заглушкою, а рана зашивається;
  • через деякий час, необхідний для приживлення кореня (зазвичай від 2-3 до 6 місяців), лікар знову робить надріз і прибирає заглушку, а на її місце встановлює абатмент;
  • через 10-14 днів на абатмент встановлюється коронка, виготовлена за індивідуальним зліпком.

Існують методики, що дозволяють почати протезування відразу після видалення зуба – в той же день, але таке рішення можливо далеко не завжди. Необхідно провести дослідження з оцінкою стану ясен і обсягу кісткової тканини в місці видалення, щоб зробити висновок про можливість імплантації. Іноді кісткової тканини недостатньо, і перед процедурою необхідно нарощування щелепної кістки.Дата публикации: 2021-05-28